English
   New user?

Friday    Saturday    Sunday    All

Open

Pool A
3.10.2014 08:30 Field 4 Freespeed - Chevron Action Flash 15 - 14  Game play
3.10.2014 08:30 Field 8 Flying Angels Bern (FAB) - Prague Devils 15 - 9  Game play
3.10.2014 12:00 Field 2 Flying Angels Bern (FAB) - Freespeed 11 - 15  Game play
3.10.2014 12:00 Field 3 Prague Devils - Chevron Action Flash 10 - 15  Game play
3.10.2014 15:30 Field 4 Flying Angels Bern (FAB) - Chevron Action Flash 13 - 15  Game play
3.10.2014 15:30 Field 8 Freespeed - Prague Devils 15 - 9  Game play
Pool B
3.10.2014 10:15 Field 4 Bad Skid - Iznogood 15 - 10  Game play
3.10.2014 10:15 Field 8 Clapham Ultimate - Otso 15 - 8  Game play
3.10.2014 13:45 Field 2 Clapham Ultimate - Bad Skid 15 - 13  Game play
3.10.2014 13:45 Field 3 Otso - Iznogood 15 - 12  Game play
3.10.2014 17:15 Field 4 Clapham Ultimate - Iznogood 15 - 9  Game play
3.10.2014 17:15 Field 8 Bad Skid - Otso 15 - 13  Game play
Pool C
3.10.2014 08:30 Field 13 Brighton City - Helsinki Ultimate 15 - 3  Game play
3.10.2014 08:30 Field 14 Heidees - FWD>> 15 - 10  Game play
3.10.2014 12:00 Field 13 Brighton City - FWD>> 15 - 12  Game play
3.10.2014 12:00 Field 14 Heidees - Helsinki Ultimate 15 - 5  Game play
3.10.2014 15:30 Field 15 FWD>> - Helsinki Ultimate 15 - 9  Game play
3.10.2014 15:30 Field 16 Heidees - Brighton City 15 - 12  Game play
Pool D
3.10.2014 08:30 Field 15 CUSB LA FOTTA - ReadingUltimate 15 - 9  Game play
3.10.2014 08:30 Field 16 M.U.C. - FUJ 9 - 15  Game play
3.10.2014 12:00 Field 15 M.U.C. - ReadingUltimate 15 - 13  Game play
3.10.2014 12:00 Field 16 CUSB LA FOTTA - FUJ 15 - 11  Game play
3.10.2014 15:30 Field 13 M.U.C. - CUSB LA FOTTA 10 - 15  Game play
3.10.2014 15:30 Field 14 FUJ - ReadingUltimate 15 - 7  Game play
Pool E
3.10.2014 10:15 Field 13 Fire of London - Aarhus Ultimate 15 - 12  Game play
3.10.2014 10:15 Field 14 7 Schwaben - thebigEz 15 - 11  Game play
3.10.2014 13:45 Field 13 Fire of London - thebigEz 15 - 14  Game play
3.10.2014 13:45 Field 14 7 Schwaben - Aarhus Ultimate 14 - 15  Game play
3.10.2014 17:15 Field 15 thebigEz - Aarhus Ultimate 15 - 10  Game play
3.10.2014 17:15 Field 16 7 Schwaben - Fire of London 15 - 14  Game play
Pool F
3.10.2014 10:15 Field 15 East Midlands Open (emo) - Cambridge Ultimate 15 - 13  Game play
3.10.2014 10:15 Field 16 Gentle Open - Cotarica Grandes 11 - 15  Game play
3.10.2014 13:45 Field 15 East Midlands Open (emo) - Cotarica Grandes 10 - 15  Game play
3.10.2014 13:45 Field 16 Gentle Open - Cambridge Ultimate 13 - 15  Game play
3.10.2014 17:15 Field 13 East Midlands Open (emo) - Gentle Open 15 - 14  Game play
3.10.2014 17:15 Field 14 Cambridge Ultimate - Cotarica Grandes 15 - 12  Game play
Pre-Quarters (5-12)
4.10.2014 10:15 Field 1 Flying Angels Bern (FAB) - Cotarica Grandes 15 - 12 O-PQ4  Game play
4.10.2014 10:15 Field 2 Prague Devils - CUSB LA FOTTA 10 - 15 O-PQ2  Game play
4.10.2014 10:15 Field 3 Otso - 7 Schwaben 15 - 14 0-PQ3  Game play
4.10.2014 10:15 Field 8 Iznogood - Heidees 10 - 15 O-PQ1  Game play
Pre-Quarters (13-20)
4.10.2014 10:15 Field 4 FUJ - thebigEz 15 - 13 O-PQ8  Game play
4.10.2014 10:15 Field 5 Fire of London - M.U.C. 15 - 8 O-PQ5  Game play
4.10.2014 10:15 Field 6 Cambridge Ultimate - FWD>> 8 - 15 O-PQ6  Game play
4.10.2014 10:15 Field 7 Brighton City - East Midlands Open (emo) 14 - 15 O-PQ7  Game play
Playoff (1-8)
4.10.2014 13:45 Field 1 Freespeed - Heidees 15 - 14 O-Q1  Game play
4.10.2014 13:45 Field 2 Clapham Ultimate - CUSB LA FOTTA 15 - 10 O-Q2  Game play
4.10.2014 13:45 Field 3 Chevron Action Flash - Otso 15 - 8 O-Q3  Game play
4.10.2014 13:45 Field 8 Bad Skid - Flying Angels Bern (FAB) 15 - 8 O-Q4  Game play
Playoff (1-8) Semifinals
4.10.2014 17:15 Field 1 Otso - CUSB LA FOTTA 12 - 15 O-S4  Game play
4.10.2014 17:15 Field 2 Freespeed - Bad Skid 15 - 11 O-S1  Game play
4.10.2014 17:15 Field 3 Heidees - Flying Angels Bern (FAB) 15 - 13 O-S3  Game play
4.10.2014 17:15 Field 8 Chevron Action Flash - Clapham Ultimate 9 - 15 O-S2  Game play
Playoff (1-8) Finals
5.10.2014 10:15 Field 4 Flying Angels Bern (FAB) - Otso 12 - 15 O-P7  Game play
5.10.2014 10:15 Field 7 Heidees - CUSB LA FOTTA 12 - 15 O-P5  Game play
5.10.2014 10:15 Field 8 Bad Skid - Chevron Action Flash 15 - 13 O-P3  Game play
5.10.2014 14:00 Field 2 Freespeed - Clapham Ultimate 12 - 15 O-P1  Game play
Playoff (9-16)
4.10.2014 13:45 Field 4 Cotarica Grandes - Fire of London 15 - 14 O-Q8  Game play
4.10.2014 13:45 Field 5 Iznogood - FUJ 15 - 13 O-Q5  Game play
4.10.2014 13:45 Field 6 Prague Devils - East Midlands Open (emo) 7 - 15 O-Q6  Game play
4.10.2014 13:45 Field 7 7 Schwaben - FWD>> 15 - 14 O-Q7  Game play
Playoff (9-16) Semifinals
4.10.2014 17:15 Field 4 Iznogood - Cotarica Grandes 15 - 9 O-S5  Game play
4.10.2014 17:15 Field 5 7 Schwaben - East Midlands Open (emo) 6 - 15 O-S6  Game play
4.10.2014 17:15 Field 6 FUJ - Fire of London 11 - 15 O-S7  Game play
4.10.2014 17:15 Field 7 FWD>> - Prague Devils 14 - 11 O-S8  Game play
Playoff (9-16) Finals
5.10.2014 08:30 Field 8 Iznogood - East Midlands Open (emo) 13 - 15 O-P9  Game play
5.10.2014 10:15 Field 5 Cotarica Grandes - 7 Schwaben 15 - 13 O-P11  Game play
5.10.2014 10:15 Field 6 Fire of London - FWD>> 15 - 10 O-P13  Game play
5.10.2014 12:15 Field 5 FUJ - Prague Devils 15 - 12 O-P15  Game play
Playoff (17-24)
4.10.2014 13:45 Field 13 thebigEz - Helsinki Ultimate 11 - 9 O-Q9  Game play
4.10.2014 13:45 Field 14 Brighton City - ReadingUltimate 15 - 10 O-Q10  Game play
4.10.2014 13:45 Field 15 Cambridge Ultimate - Aarhus Ultimate 15 - 10 O-Q11  Game play
4.10.2014 13:45 Field 16 M.U.C. - Gentle Open 10 - 15 O-Q12  Game play
Playoff (17-24) Semifinals
4.10.2014 17:15 Field 13 thebigEz - Gentle Open 14 - 12 O-S9  Game play
4.10.2014 17:15 Field 14 Aarhus Ultimate - ReadingUltimate 9 - 15 O-S12  Game play
4.10.2014 17:15 Field 15 Helsinki Ultimate - M.U.C. 9 - 15 O-S11  Game play
4.10.2014 17:15 Field 16 Cambridge Ultimate - Brighton City 10 - 15 O-S10  Game play
Playoff (17-24) Finals
5.10.2014 12:15 Field 4 thebigEz - Brighton City 9 - 15 O-P17  Game play
5.10.2014 12:15 Field 6 Helsinki Ultimate - Aarhus Ultimate 13 - 15 O-P23  Game play
5.10.2014 12:15 Field 7 M.U.C. - ReadingUltimate 12 - 15 O-P21  Game play
5.10.2014 12:15 Field 8 Gentle Open - Cambridge Ultimate 15 - 10 O-P19  Game play

Women

Pool X
3.10.2014 08:30 Field 1 Iceni - Lemon Grass 15 - 1  Game play
3.10.2014 08:30 Field 2 Flying Angels Bern (FAB) - JinX 14 - 10  Game play
3.10.2014 08:30 Field 3 Prague Devils - Helsinki Ultimate Women 15 - 12  Game play
3.10.2014 12:00 Field 1 Iceni - Helsinki Ultimate Women 15 - 3  Game play
3.10.2014 12:00 Field 5 Flying Angels Bern (FAB) - Prague Devils 15 - 12  Game play
3.10.2014 12:00 Field 7 JinX - Lemon Grass 9 - 15  Game play
3.10.2014 15:30 Field 1 Helsinki Ultimate Women - JinX 3 - 15  Game play
3.10.2014 15:30 Field 3 Flying Angels Bern (FAB) - Lemon Grass 15 - 11  Game play
3.10.2014 15:30 Field 6 Iceni - Prague Devils 15 - 4  Game play
4.10.2014 08:30 Field 2 Iceni - Flying Angels Bern (FAB) 15 - 9  Game play
4.10.2014 08:30 Field 3 JinX - Prague Devils 13 - 14  Game play
4.10.2014 08:30 Field 5 Helsinki Ultimate Women - Lemon Grass 15 - 13  Game play
4.10.2014 12:00 Field 1 Flying Angels Bern (FAB) - Helsinki Ultimate Women 15 - 5  Game play
4.10.2014 12:00 Field 3 Prague Devils - Lemon Grass 15 - 11  Game play
4.10.2014 12:00 Field 7 Iceni - JinX 15 - 4  Game play
Pool W
3.10.2014 10:15 Field 1 Woodchicas - Fendisc 15 - 3  Game play
3.10.2014 10:15 Field 2 E 6 - G-LUV 15 - 8  Game play
3.10.2014 10:15 Field 3 SYC - box 8 - 15  Game play
3.10.2014 13:45 Field 1 Woodchicas - box 15 - 11  Game play
3.10.2014 13:45 Field 5 E 6 - SYC 15 - 6  Game play
3.10.2014 13:45 Field 7 G-LUV - Fendisc 15 - 3  Game play
3.10.2014 17:15 Field 1 box - G-LUV 15 - 11  Game play
3.10.2014 17:15 Field 3 E 6 - Fendisc 15 - 9  Game play
3.10.2014 17:15 Field 6 Woodchicas - SYC 15 - 5  Game play
4.10.2014 08:30 Field 1 Woodchicas - E 6 15 - 10  Game play
4.10.2014 08:30 Field 4 G-LUV - SYC 15 - 11  Game play
4.10.2014 08:30 Field 6 box - Fendisc 15 - 2  Game play
4.10.2014 12:00 Field 2 Woodchicas - G-LUV 15 - 7  Game play
4.10.2014 12:00 Field 4 SYC - Fendisc 15 - 5  Game play
4.10.2014 12:00 Field 8 E 6 - box 15 - 13  Game play
Playoff 1-4
4.10.2014 15:30 Field 1 Iceni - E 6 15 - 7 W-S1  Game play
4.10.2014 15:30 Field 2 Flying Angels Bern (FAB) - Woodchicas 15 - 10 W-S2  Game play
Playoff 1-4 Finals
5.10.2014 10:15 Field 1 E 6 - Woodchicas 12 - 13 W-P3  Game play
5.10.2014 12:15 Field 2 Iceni - Flying Angels Bern (FAB) 15 - 10 W-P1  Game play
Playoff 5-8
4.10.2014 15:30 Field 3 Prague Devils - G-LUV 12 - 15 W-S4  Game play
4.10.2014 15:30 Field 4 JinX - box 9 - 15 W-S3  Game play
Playoff 5-8 Finals
5.10.2014 08:30 Field 1 G-LUV - box 12 - 15 W-P5  Game play
5.10.2014 08:30 Field 3 Prague Devils - JinX 15 - 12 W-P7  Game play
Playoff 9-12
4.10.2014 15:30 Field 5 Lemon Grass - Fendisc 13 - 9 W-S5  Game play
4.10.2014 15:30 Field 6 Helsinki Ultimate Women - SYC 12 - 15 W-S6  Game play
Playoff 9-12 Finals
5.10.2014 08:30 Field 14 Fendisc - Helsinki Ultimate Women 10 - 15 W-P11  Game play
5.10.2014 08:30 Field 16 Lemon Grass - SYC 15 - 12 W-P9  Game play

Mixed

Pool M
3.10.2014 08:30 Field 6 Ultimate CUS Brescia - Bubba - Terrible Monkeys 11 - 15
3.10.2014 08:30 Field 7 Sun Frisbee Club De Créteil - Thundering Herd 15 - 10  Game play
3.10.2014 12:00 Field 4 Pingu Jam - Terrible Monkeys 10 - 15  Game play
3.10.2014 12:00 Field 6 Budapest - Thundering Herd 15 - 9  Game play
3.10.2014 12:00 Field 8 Ultimate CUS Brescia - Bubba - Sun Frisbee Club De Créteil 0 - 15
3.10.2014 15:30 Field 2 Sun Frisbee Club De Créteil - Pingu Jam 15 - 9  Game play
3.10.2014 15:30 Field 5 Budapest - Terrible Monkeys 11 - 15  Game play
3.10.2014 15:30 Field 7 Ultimate CUS Brescia - Bubba - Thundering Herd 15 - 9  Game play
3.10.2014 19:00 Field 1 Budapest - Pingu Jam 15 - 6
4.10.2014 08:30 Field 7 Pingu Jam - Thundering Herd 10 - 15  Game play
4.10.2014 08:30 Field 8 Ultimate CUS Brescia - Bubba - Budapest 15 - 14  Game play
4.10.2014 08:30 Field 16 Sun Frisbee Club De Créteil - Terrible Monkeys 15 - 13  Game play
4.10.2014 12:00 Field 5 Ultimate CUS Brescia - Bubba - Pingu Jam 15 - 10  Game play
4.10.2014 12:00 Field 6 Thundering Herd - Terrible Monkeys 9 - 15  Game play
4.10.2014 12:00 Field 13 Budapest - Sun Frisbee Club De Créteil 13 - 14  Game play
Pool N
3.10.2014 10:15 Field 5 Birmingham Ultimate - Flow Wrocław 11 - 15  Game play
3.10.2014 10:15 Field 6 UFO (Utrecht) - FlyHigh 15 - 7  Game play
3.10.2014 10:15 Field 7 Grandmaster Flash - Airborn 15 - 14  Game play
3.10.2014 13:45 Field 4 FlyHigh - Flow Wrocław 8 - 15  Game play
3.10.2014 13:45 Field 6 UFO (Utrecht) - Airborn 13 - 14  Game play
3.10.2014 13:45 Field 8 Birmingham Ultimate - Grandmaster Flash 10 - 15  Game play
3.10.2014 17:15 Field 2 Grandmaster Flash - FlyHigh 15 - 1  Game play
3.10.2014 17:15 Field 5 UFO (Utrecht) - Flow Wrocław 10 - 15  Game play
3.10.2014 17:15 Field 7 Birmingham Ultimate - Airborn 12 - 15  Game play
4.10.2014 08:30 Field 13 Birmingham Ultimate - UFO (Utrecht) 9 - 15  Game play
4.10.2014 08:30 Field 14 Grandmaster Flash - Flow Wrocław 15 - 8  Game play
4.10.2014 08:30 Field 15 FlyHigh - Airborn 14 - 15  Game play
4.10.2014 12:00 Field 14 UFO (Utrecht) - Grandmaster Flash 12 - 14  Game play
4.10.2014 12:00 Field 15 Airborn - Flow Wrocław 8 - 15  Game play
4.10.2014 12:00 Field 16 Birmingham Ultimate - FlyHigh 11 - 15  Game play
Playoff 1-4
4.10.2014 15:30 Field 7 Sun Frisbee Club De Créteil - Flow Wrocław 15 - 10 M-S1  Game play
4.10.2014 15:30 Field 8 Terrible Monkeys - Grandmaster Flash 6 - 15 M-S2  Game play
Playoff 1-4 Finals
5.10.2014 08:30 Field 2 Flow Wrocław - Terrible Monkeys 13 - 15 M-P3  Game play
5.10.2014 10:15 Field 2 Sun Frisbee Club De Créteil - Grandmaster Flash 14 - 13 M-P1  Game play
Playoff 5-8
4.10.2014 15:30 Field 15 Ultimate CUS Brescia - Bubba - UFO (Utrecht) 15 - 11 M-S4  Game play
4.10.2014 15:30 Field 16 Budapest - Airborn 15 - 11 M-S3  Game play
Playoff 5-8 Finals
5.10.2014 08:30 Field 6 UFO (Utrecht) - Airborn 14 - 15 M-P7  Game play
5.10.2014 08:30 Field 7 Ultimate CUS Brescia - Bubba - Budapest 9 - 15 M-P5  Game play
Playoff 9-12
4.10.2014 15:30 Field 13 Pingu Jam - FlyHigh 10 - 15 M-S6  Game play
4.10.2014 15:30 Field 14 Thundering Herd - Birmingham Ultimate 10 - 14 M-S5  Game play
Playoff 9-12 Finals
5.10.2014 08:30 Field 4 Thundering Herd - Pingu Jam 12 - 15 M-P11  Game play
5.10.2014 08:30 Field 5 Birmingham Ultimate - FlyHigh 15 - 6 M-P9  Game play

Timezone: Europe/Berlin. Local time: 18.3.2019 18:32