English
   New user?

Open

OA
26.9.2013 09:00 Field 21 Clapham - Heidees 15 - 6
26.9.2013 12:30 Field 17 Heidees - FAB 11 - 15
26.9.2013 16:00 Field 11 FAB - Clapham 10 - 15
OB
26.9.2013 09:00 Field 12 Otso - Chevron Action Flash 12 - 15
26.9.2013 12:00 Field 23 Chevron Action Flash - Uprising 15 - 11
26.9.2013 16:00 Field 21 Uprising - Otso 9 - 15
OC
26.9.2013 09:00 Field 13 Freespeed - Bad Skid 15 - 14
26.9.2013 12:30 Field 12 Bad Skid - Brighton 15 - 7
26.9.2013 17:30 Field 22 Brighton - Freespeed 6 - 15
OD
26.9.2013 09:00 Field 24 Ragnarok - Devon 15 - 8
26.9.2013 12:30 Field 11 CUSB - Ragnarok 15 - 13
26.9.2013 14:15 Field 23 Devon - CUSB 11 - 15
OE
26.9.2013 09:00 Field 14 Mooncatchers - Ka-pow! 15 - 10
26.9.2013 12:30 Field 16 Prague Devils - Mooncatchers 15 - 9
26.9.2013 16:00 Field 16 Ka-pow! - Prague Devils 11 - 15
OF
26.9.2013 09:00 Field 25 Tree Monkeys - KFUM 15 - 12
26.9.2013 12:30 Field 18 KFUM - Tchac 8 - 15
26.9.2013 16:00 Field 17 Tchac - Tree Monkeys 15 - 13
OG
26.9.2013 09:00 Field 17 Jetset - Fire of London 12 - 15
26.9.2013 12:30 Field 24 Fire of London - LuckyGrass 15 - 6
26.9.2013 16:00 Field 13 Jetset - LuckyGrass 15 - 8
OH
26.9.2013 09:00 Field 18 Gentle - FUJ 12 - 15
26.9.2013 12:00 Field 25 FUJ - Viksjöfors 6 - 15
26.9.2013 16:00 Field 14 Viksjöfors - Gentle 15 - 8
Power Pool OI
27.9.2013 10:45 Field 16 Freespeed - Ragnarok 15 - 14
27.9.2013 10:45 Field 20 Otso - Clapham 8 - 15
27.9.2013 14:15 Field 11 Clapham - Freespeed 15 - 8
27.9.2013 14:15 Field 12 Otso - Ragnarok 15 - 14
27.9.2013 17:45 Field 13 Freespeed - Otso 15 - 12
27.9.2013 17:45 Field 20 Clapham - Ragnarok 15 - 8
Power Pool OJ
27.9.2013 10:45 Field 17 FAB - Chevron Action Flash 15 - 11
27.9.2013 10:45 Field 18 CUSB - Bad Skid 9 - 15
27.9.2013 14:15 Field 13 Chevron Action Flash - CUSB 12 - 14
27.9.2013 14:15 Field 14 FAB - Bad Skid 15 - 13
27.9.2013 17:45 Field 15 Chevron Action Flash - Bad Skid 11 - 15
27.9.2013 18:15 Field 11 CUSB - FAB 12 - 15
Middle Pool OK
27.9.2013 10:45 Field 12 Uprising - Fire of London 12 - 15
27.9.2013 10:45 Field 15 Devon - Prague Devils 14 - 13
27.9.2013 14:15 Field 23 Prague Devils - Fire of London 15 - 10
27.9.2013 14:15 Field 24 Uprising - Devon 15 - 13
27.9.2013 17:45 Field 12 Prague Devils - Uprising 15 - 8
27.9.2013 17:45 Field 14 Fire of London - Devon 15 - 10
Middle pool OL
27.9.2013 10:45 Field 14 Heidees - Viksjöfors 8 - 15
27.9.2013 10:45 Field 24 Brighton - Tchac 15 - 12
27.9.2013 14:15 Field 18 Tchac - Viksjöfors 8 - 15
27.9.2013 14:15 Field 25 Heidees - Brighton 15 - 10
27.9.2013 17:45 Field 17 Viksjöfors - Brighton 15 - 10
27.9.2013 17:45 Field 18 Tchac - Heidees 15 - 13
Lower Pool OM
27.9.2013 09:00 Field 2.15 Ka-pow! - Tree Monkeys 15 - 9
27.9.2013 09:00 Field 2.16 LuckyGrass - FUJ 10 - 15
27.9.2013 12:30 Field 2.15 Ka-pow! - LuckyGrass 13 - 15
27.9.2013 12:30 Field 2.16 Tree Monkeys - FUJ 9 - 15
27.9.2013 16:00 Field 2.15 Tree Monkeys - LuckyGrass 11 - 15
27.9.2013 16:00 Field 2.16 FUJ - Ka-pow! 14 - 15
Lower pool ON
27.9.2013 10:45 Field 2.15 KFUM - Mooncatchers 11 - 15
27.9.2013 10:45 Field 2.16 Gentle - Jetset 15 - 11
27.9.2013 14:15 Field 2.15 KFUM - Gentle 7 - 15
27.9.2013 14:15 Field 2.16 Mooncatchers - Jetset 15 - 10
27.9.2013 17:45 Field 2.15 Mooncatchers - Gentle 6 - 15
27.9.2013 17:45 Field 2.16 Jetset - KFUM 11 - 15
Pre-Quarters O5-12
28.9.2013 08:30 Field 11 Chevron Action Flash - Prague Devils 15 - 9
28.9.2013 08:30 Field 12 CUSB - Fire of London 15 - 13
28.9.2013 08:30 Field 13 Ragnarok - Viksjöfors 13 - 15
28.9.2013 08:30 Field 15 Otso - Heidees 15 - 10
Pre-Quarters O13-20
28.9.2013 08:30 Field 14 Uprising - Mooncatchers 10 - 15
28.9.2013 08:30 Field 17 Devon - Gentle 9 - 15
28.9.2013 08:30 Field 18 Brighton - FUJ 15 - 14
28.9.2013 08:30 Field 24 Tchac - Ka-pow! 15 - 11
Playoff O1-8
28.9.2013 12:00 Field 11 Bad Skid - Otso 15 - 8
28.9.2013 12:00 Field 20 Clapham - Chevron Action Flash 15 - 10
28.9.2013 12:00 Field 21 FAB - Viksjöfors 15 - 14
28.9.2013 12:00 Field 22 Freespeed - CUSB 15 - 7
Playoff O1-8 Semifinals
28.9.2013 15:30 Field 11 Clapham - Bad Skid 15 - 11
28.9.2013 15:30 Field 12 Chevron Action Flash - Otso 15 - 14
28.9.2013 15:30 Field 14 CUSB - Viksjöfors 13 - 15
28.9.2013 17:15 Field 11 Freespeed - FAB 15 - 10
Playoff O1-8 Finals
Field Clapham - Freespeed 15 - 8
Field Bad Skid - FAB 15 - 8
Field Chevron Action Flash - Viksjöfors 1 - 1
Field Otso - CUSB 11 - 15
Playoff O9-16
28.9.2013 12:00 Field 15 Prague Devils - Brighton 15 - 11
28.9.2013 12:00 Field 16 Heidees - Mooncatchers 12 - 15
28.9.2013 12:00 Field 17 Fire of London - Tchac 15 - 14
28.9.2013 12:00 Field 18 Ragnarok - Gentle 15 - 5
Playoff O9-16 Semifinals
28.9.2013 15:30 Field 13 Brighton - Heidees 12 - 15
28.9.2013 15:30 Field 22 Tchac - Gentle 15 - 9
28.9.2013 15:30 Field 24 Prague Devils - Mooncatchers 13 - 15
28.9.2013 15:30 Field 25 Fire of London - Ragnarok 15 - 10
Playoff O9-16 Finals
Field Mooncatchers - Fire of London 6 - 15
Field Prague Devils - Ragnarok 13 - 14
Field Heidees - Tchac 15 - 11
Field Brighton - Gentle 15 - 6
Playoff O17-24
28.9.2013 12:00 Field 14 FUJ - Jetset 15 - 11
28.9.2013 12:00 Field 23 Uprising - LuckyGrass 15 - 8
28.9.2013 12:00 Field 24 Ka-pow! - KFUM 14 - 12
28.9.2013 12:00 Field 25 Devon - Tree Monkeys 15 - 11
Playoff O17-24 Semifinals
28.9.2013 15:30 Field 2.15 Jetset - LuckyGrass 11 - 15
28.9.2013 15:30 Field 2.16 KFUM - Tree Monkeys 12 - 15
28.9.2013 15:30 Field 17 FUJ - Devon 15 - 10
28.9.2013 15:30 Field 18 Ka-pow! - Uprising 15 - 12
Playoff O17-24 Finals
Field FUJ - Ka-pow! 13 - 15
Field Uprising - Devon 15 - 13
Field LuckyGrass - Tree Monkeys 10 - 15
Field Jetset - KFUM 11 - 15

Women

WA
26.9.2013 10:45 Field 20 LayD´s - Cosmic Girls 4 - 15
26.9.2013 10:45 Field 21 Copenhagen Hucks - Nice Bristols 15 - 12
26.9.2013 14:15 Field 11 Cosmic Girls - Nice Bristols 15 - 10
26.9.2013 14:15 Field 17 LayD´s - Copenhagen Hucks 14 - 15
26.9.2013 17:45 Field 23 Cosmic Girls - Copenhagen Hucks 15 - 11
26.9.2013 17:45 Field 24 Nice Bristols - LayD´s 15 - 14
WB
26.9.2013 09:00 Field 11 JinX - Iceni 5 - 15
26.9.2013 12:30 Field 22 Iceni - YAKA 15 - 8
26.9.2013 16:00 Field 20 YAKA - JinX 13 - 15
WC
26.9.2013 09:00 Field 15 U de Cologne - CUSB Shout 15 - 10
26.9.2013 09:00 Field 16 Prague Devils - Leeds 15 - 8
26.9.2013 12:30 Field 14 U de Cologne - Prague Devils 15 - 8
26.9.2013 12:30 Field 21 CUSB Shout - Leeds 15 - 11
26.9.2013 16:00 Field 24 U de Cologne - Leeds 15 - 6
26.9.2013 16:00 Field 25 Prague Devils - CUSB Shout 12 - 15
WD
26.9.2013 10:45 Field 22 Lotus - SYC 15 - 1
26.9.2013 10:45 Field 23 Lemon Grass - Hot Beaches 15 - 9
26.9.2013 14:15 Field 13 Lotus - Lemon Grass 15 - 6
26.9.2013 14:15 Field 14 SYC - Hot Beaches 15 - 8
26.9.2013 17:45 Field 21 Lemon Grass - SYC 15 - 13
26.9.2013 17:45 Field 25 Lotus - Hot Beaches 15 - 4
Power Pool WE
Field Copenhagen Hucks - Cosmic Girls 11 - 15
Field CUSB Shout - U de Cologne 10 - 15
27.9.2013 09:00 Field 12 U de Cologne - Copenhagen Hucks 15 - 4
27.9.2013 09:00 Field 22 Cosmic Girls - CUSB Shout 15 - 9
27.9.2013 12:30 Field 11 Cosmic Girls - U de Cologne 8 - 15
27.9.2013 12:30 Field 20 Copenhagen Hucks - CUSB Shout 9 - 15
Power Pool WF
Field JinX - Iceni 5 - 15
Field Lemon Grass - Lotus 6 - 15
27.9.2013 09:00 Field 13 Iceni - Lemon Grass 15 - 5
27.9.2013 09:00 Field 14 Lotus - JinX 15 - 12
27.9.2013 12:30 Field 21 Iceni - Lotus 14 - 11
27.9.2013 12:30 Field 22 JinX - Lemon Grass 15 - 11
Lower Pool WG
Field LayD´s - Nice Bristols 14 - 15
Field Leeds - Prague Devils 8 - 15
27.9.2013 09:00 Field 16 Prague Devils - LayD´s 12 - 15
27.9.2013 09:00 Field 25 Nice Bristols - Leeds 15 - 8
27.9.2013 12:30 Field 15 Nice Bristols - Prague Devils 15 - 10
27.9.2013 12:30 Field 17 LayD´s - Leeds 15 - 8
Lower Pool WH
Field SYC - Hot Beaches 15 - 8
27.9.2013 09:00 Field 24 Hot Beaches - YAKA 4 - 15
27.9.2013 12:30 Field 16 YAKA - SYC 13 - 15
Pre quarter W5-12
28.9.2013 08:30 Field 21 JinX - LayD´s 15 - 9
28.9.2013 08:30 Field 22 Copenhagen Hucks - SYC 14 - 12
28.9.2013 08:30 Field 23 Lemon Grass - Nice Bristols 13 - 12
28.9.2013 08:30 Field 25 CUSB Shout - YAKA 9 - 11
Playoffs W 1-8
28.9.2013 13:45 Field 15 Iceni - Copenhagen Hucks 15 - 7
28.9.2013 13:45 Field 16 Cosmic Girls - JinX 13 - 11
28.9.2013 13:45 Field 17 U de Cologne - Lemon Grass 15 - 6
28.9.2013 13:45 Field 18 Lotus - YAKA 15 - 7
Playoffs W 1-8 Semifinals
28.9.2013 17:15 Field 20 Lemon Grass - YAKA 15 - 12
28.9.2013 17:15 Field 21 Copenhagen Hucks - JinX 15 - 13
28.9.2013 17:15 Field 22 U de Cologne - Lotus 15 - 10
28.9.2013 17:15 Field 23 Iceni - Cosmic Girls 12 - 5
Playoffs W 1-8 Finals
Field Iceni - U de Cologne 12 - 10
Field Cosmic Girls - Lotus 5 - 15
Field Copenhagen Hucks - Lemon Grass 13 - 15
Field JinX - YAKA 15 - 10
Quarters W 9-15
28.9.2013 12:00 Field 2.15 SYC - Leeds 13 - 11
28.9.2013 12:00 Field 2.16 LayD´s - Hot Beaches 12 - 15
28.9.2013 13:45 Field 25 CUSB Shout - Prague Devils 8 - 15
Semis W 9-12
28.9.2013 17:15 Field 13 Prague Devils - Nice Bristols 8 - 15
28.9.2013 17:15 Field 24 SYC - Hot Beaches 15 - 10
Semis W 9-12 Finals
Field SYC - Nice Bristols 12 - 15
Field Hot Beaches - Prague Devils 5 - 15
Semis W 13-15
28.9.2013 17:15 Field 25 Leeds - LayD´s 10 - 15
Placement W 13-14
Field LayD´s - CUSB Shout 11 - 14

Mixed

XA
26.9.2013 10:45 Field 11 Dog Eat Disc - Croccali 14 - 15
26.9.2013 10:45 Field 25 Ah Ouh PUC - UFO Utrecht 7 - 15
26.9.2013 14:15 Field 12 Dog Eat Disc - Ah Ouh PUC 15 - 8
26.9.2013 14:15 Field 18 Croccali - UFO Utrecht 15 - 13
26.9.2013 17:45 Field 20 UFO Utrecht - Dog Eat Disc 15 - 11
26.9.2013 18:15 Field 11 Croccali - Ah Ouh PUC 15 - 11
XB
26.9.2013 10:45 Field 13 Wunderteam - Disc-o-Fever 11 - 15
26.9.2013 10:45 Field 24 Sun - Cambridge 7 - 15
26.9.2013 14:15 Field 21 Wunderteam - Sun 7 - 15
26.9.2013 14:15 Field 22 Disc-o-Fever - Cambridge 9 - 15
26.9.2013 17:45 Field 12 Disc-o-Fever - Sun 15 - 12
26.9.2013 17:45 Field 13 Cambridge - Wunderteam 15 - 9
XC
26.9.2013 10:45 Field 15 Vaasa Saints - Bear Cavalry 11 - 15
26.9.2013 10:45 Field 16 Corocotta - Friselis 10 - 15
26.9.2013 14:15 Field 20 Bear Cavalry - Friselis 14 - 9
26.9.2013 14:15 Field 24 Vaasa Saints - Corocotta 14 - 10
26.9.2013 17:45 Field 14 Friselis - Vaasa Saints 13 - 14
26.9.2013 17:45 Field 17 Bear Cavalry - Corocotta 15 - 11
XD
26.9.2013 10:45 Field 14 Thundering Herd - Salaspils FK 13 - 15
26.9.2013 10:45 Field 17 Frau Rauscher & the Bembelboys - Sprit on Lemon 12 - 15
26.9.2013 14:15 Field 16 Sprit on Lemon - Salaspils FK 9 - 15
26.9.2013 14:15 Field 25 Frau Rauscher & the Bembelboys - Thundering Herd 15 - 14
26.9.2013 17:45 Field 16 Sprit on Lemon - Thundering Herd 14 - 15
26.9.2013 17:45 Field 18 Salaspils FK - Frau Rauscher & the Bembelboys 15 - 6
Power Pool XE
Field UFO Utrecht - Croccali 13 - 15
Field Vaasa Saints - Bear Cavalry 11 - 15
27.9.2013 09:00 Field 17 Croccali - Vaasa Saints 15 - 11
27.9.2013 09:00 Field 18 Bear Cavalry - UFO Utrecht 15 - 10
27.9.2013 16:00 Field 17 Croccali - Bear Cavalry 15 - 13
27.9.2013 16:00 Field 24 UFO Utrecht - Vaasa Saints 15 - 7
Power Pool XF
Field Disc-o-Fever - Cambridge 9 - 15
Field Sprit on Lemon - Salaspils FK 9 - 15
27.9.2013 09:00 Field 11 Cambridge - Sprit on Lemon 15 - 5
27.9.2013 09:00 Field 23 Salaspils FK - Disc-o-Fever 12 - 15
27.9.2013 16:00 Field 23 Cambridge - Salaspils FK 12 - 15
27.9.2013 16:00 Field 25 Disc-o-Fever - Sprit on Lemon 12 - 15
Lower Pool XG
Field Ah Ouh PUC - Dog Eat Disc 8 - 15
Field Corocotta - Friselis 10 - 15
27.9.2013 12:30 Field 14 Dog Eat Disc - Corocotta 11 - 15
27.9.2013 12:30 Field 24 Friselis - Ah Ouh PUC 15 - 7
27.9.2013 16:00 Field 11 Dog Eat Disc - Friselis 12 - 13
27.9.2013 16:00 Field 16 Ah Ouh PUC - Corocotta 12 - 15
Lower Pool XH
Field Wunderteam - Sun 7 - 15
Field Frau Rauscher & the Bembelboys - Thundering Herd 15 - 14
27.9.2013 12:30 Field 13 Sun - Frau Rauscher & the Bembelboys 15 - 5
27.9.2013 12:30 Field 25 Thundering Herd - Wunderteam 11 - 15
27.9.2013 16:00 Field 14 Sun - Thundering Herd 15 - 8
27.9.2013 16:00 Field 21 Wunderteam - Frau Rauscher & the Bembelboys 15 - 12
prequarter X5-12
28.9.2013 10:15 Field 11 Disc-o-Fever - Friselis 9 - 15
28.9.2013 10:15 Field 13 Vaasa Saints - Sun 14 - 13
28.9.2013 10:15 Field 16 Sprit on Lemon - Corocotta 13 - 15
28.9.2013 10:15 Field 20 UFO Utrecht - Wunderteam 15 - 6
Playoff X1-8
28.9.2013 10:15 Field 11 Croccali - Friselis 15 - 8
28.9.2013 10:15 Field 12 Bear Cavalry - Corocotta 15 - 4
28.9.2013 10:15 Field 13 Cambridge - UFO Utrecht 14 - 15
28.9.2013 10:15 Field 14 Salaspils FK - Vaasa Saints 15 - 10
Playoff X1-8 Semifinals
28.9.2013 17:15 Field 16 Bear Cavalry - Salaspils FK 15 - 7
28.9.2013 18:30 Field 15 Croccali - UFO Utrecht 15 - 10
28.9.2013 18:30 Field 16 Friselis - Cambridge 10 - 13
28.9.2013 18:30 Field 18 Corocotta - Vaasa Saints 8 - 10
Playoff X1-8 Finals
Field Croccali - Bear Cavalry 12 - 15
Field UFO Utrecht - Salaspils FK 15 - 12
Field Cambridge - Vaasa Saints 15 - 9
Field Friselis - Corocotta 15 - 12
Playoff X 9-16
28.9.2013 13:45 Field 12 Disc-o-Fever - Thundering Herd 15 - 10
28.9.2013 13:45 Field 14 Wunderteam - Dog Eat Disc 12 - 15
28.9.2013 13:45 Field 21 Sun - Ah Ouh PUC 13 - 12
28.9.2013 13:45 Field 24 Sprit on Lemon - Frau Rauscher & the Bembelboys 11 - 15
Playoff X 9-16 Semifinals
28.9.2013 17:15 Field 2.15 Thundering Herd - Wunderteam 13 - 14
28.9.2013 17:15 Field 2.16 Sprit on Lemon - Ah Ouh PUC 15 - 12
28.9.2013 17:15 Field 12 Disc-o-Fever - Dog Eat Disc 15 - 14
28.9.2013 17:15 Field 14 Frau Rauscher & the Bembelboys - Sun 11 - 14
Playoff X 9-16 Finals
Field Disc-o-Fever - Sun 15 - 12
Field Dog Eat Disc - Frau Rauscher & the Bembelboys 9 - 15
Field Wunderteam - Sprit on Lemon 15 - 13
Field Thundering Herd - Ah Ouh PUC 15 - 11

Master

MA
26.9.2013 09:00 Field 2.15 OUF - UFO Tampere 5 - 15
26.9.2013 09:00 Field 2.16 Blue Arse Flies - Ultimate Vibration 13 - 15
26.9.2013 10:45 Field 2.15 Friselis - Caracals 15 - 7
26.9.2013 12:30 Field 2.15 Blue Arse Flies - UFO Tampere 15 - 14
26.9.2013 12:30 Field 2.16 Zimmer - Ultimate Vibration 15 - 7
26.9.2013 14:15 Field 2.15 Friselis - OUF 15 - 12
26.9.2013 16:00 Field 2.15 Caracals - Ultimate Vibration 10 - 15
26.9.2013 16:00 Field 2.16 Blue Arse Flies - Zimmer 7 - 15
26.9.2013 17:45 Field 2.15 Friselis - UFO Tampere 9 - 15
27.9.2013 10:45 Field 11 Friselis - Zimmer 3 - 15
27.9.2013 10:45 Field 21 Ultimate Vibration - UFO Tampere 13 - 15
27.9.2013 10:45 Field 25 Caracals - OUF 11 - 15
27.9.2013 14:15 Field 20 Friselis - Blue Arse Flies 7 - 15
27.9.2013 14:15 Field 21 Zimmer - OUF 15 - 10
27.9.2013 14:15 Field 22 Caracals - UFO Tampere 7 - 15
27.9.2013 17:45 Field 22 Zimmer - Caracals 15 - 5
27.9.2013 17:45 Field 24 Friselis - Ultimate Vibration 14 - 15
27.9.2013 17:45 Field 25 Blue Arse Flies - OUF 15 - 8
28.9.2013 10:15 Field 14 Ultimate Vibration - OUF 15 - 9
28.9.2013 10:15 Field 24 Blue Arse Flies - Caracals 15 - 6
28.9.2013 10:15 Field 25 Zimmer - UFO Tampere 15 - 12
placements M 1- 7
28.9.2013 15:30 Field 15 Ultimate Vibration - Blue Arse Flies 15 - 14
28.9.2013 15:30 Field 21 Friselis - OUF 15 - 8
28.9.2013 19:00 Field 11 Zimmer - UFO Tampere 1 - 0

Timezone: Europe/Berlin. Local time: 15.12.2018 05:02